SÖZLÜKLER
www.zargan.com
www.langtolang.com
www.onelook.com
www.tdk.gov.tr
www.dictionary.cambridge.org
www.m-w.com
www.phrases.org.uk
www.tbd.org.tr
www.turizmdebusabah.com
www.kadifeli.com
www.hazar.com
www.seslisozluk.com

www.happytranslations.com İngilizce’den Türkçe’ye çeviri hizmetleri sağlayan profesyonel çevirmenlerden kurulu bir organizasyondur. İnternet’in avantajlarından yararlanarak, dünyanın her yerinden kalite standartlarımıza uygunluklarını test ettiğimiz tecrübeli çevirmenler ile işbirliği yapıyoruz.

Bir müşteri olarak, bunun sizin için anlamı nedir

Ofiste o anda boşta olan kim varsa o değil, her iş için uygun olan çevirmeni kullanırız. Bir çeviri bürosu tercümanlarına çeviri yapsalar da yapmasalar da aylık olarak ödeme yapar. Bu sebeple herhangi bir proje için onlarla irtibata geçtiğinizde, konuyu bilip bilmediğine bakmaksızın boşta olan çalışanlarını söz konusu projede kullanmayı tercih ederler. Bizim gibi bir yapılanmadaise konuyu en iyi bilen çevirmen görevlendirilir.

Kalite kontrol süreci de ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilir, örn.: uyumluluk kontrolü, ikinci bir çevirmen tarafından inceleme, düzenleme, kontrol, vs.

Çok sayıda çevirmen ile yaptığımız işbirliği sayesinde, yeterli sure verildiği takdirde üstesinden gelebileceğimiz çevirilerde herhangi bir hacim sınırlaması bulunmamaktadır

Bizden bir çeviri yapmamızı istediğinizde, şık ofisler, maaşlar ve benzeri giderler için ödeme yapmazsınız. “Geleneksel” bir çeviri bürosunun oldukça fazla işletme gideri bulunmaktadır.

Bizim ise yoktur. Genel giderlerimiz asgari seviyededir. www.happytranslations.com ile çalışan tüm tercümanlarla proje bazlı olarak anlaşma yapılır. Yalnızca hizmet için ödeme yaparsınız ve bu sayede kaliteli çevirileri uygun fiyatla elde etmiş olursunuz.

Kaliteli çevirileri ihtiyacınız olduğunda size sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yaparız.

Fakat tercüme sürecinin eldeki işe göre hassaslık gösterdiği ve iyi bir tercümenin vakit aldığı unutulmamalıdır. Analiz, belgelerin hazırlanması, terminoloji çalışması, çeviri ve çevirinin ikinci bir tercüman tarafından gözden geçirilmesi… İşi yapabilmemiz için bize yeterli zamanın tanınması önemli bir unsurdur.

Projeye başlamadan önce iş bitirme zamanını uygun şekilde kararlaştırırız. Teslimat tarihine bir kez karar verildikten sonra bu konuda endişe etmenize gerek yoktur.

Daha fazla bilgi için lütfen bilgi talep formunu doldurun veya iletişim bölümüne gidin.

- Teknik                                  - Reklam
- Ekonomik                             - Yasal
- Ticari                                    - Bilimsel
- Turizm                                  - Bilgi Teknolojisi

Her bir endüstri kendi altında çeşitli uzmanlık konularına ayrılmakta ve yaptığımız değişik işlerden topladığımız konuya özel terim sözlüklerimizin kullanımı sayesinde başarıyla ve tutarlı bir şekilde ele alınmaktadır.

Temel hizmetimiz İngilizce’den Türkçe’ye çevirilerdir. Fakat bunun yanında bazı kilit dillere ve bu dillerden de çeviriler yapmaktayız:

  1. Almanca
  2. Fransızca
  3. İtalyanca
  4. İspanyolca
  5. Flemenkçe
  6. Çince
  7. Japonca

İhtiyaç duyulduğu takdirde diğer dil çiftlerindeki çeviriler de yapılabilmektedir.

Happy’de, projeler arasında hem biçim hem de terminoloji açısından oldukça yüksek seviye bir tutarlılık sağlamamıza yardımcı olan en modern Bilgisayar Destekli Çeviri (CAT) teknolojisinden yararlanıyoruz. Özellikle sıklıkla güncelleme yapılması gereken yerlerde bunun önemi çok fazladır.

Bunun da ötesinde, CAT teknolojisi kaynak kodu değiştirmeksizin direkt olarak biçimlendirilmiş dosyalar üzerinde çalışabilmemize imkan sağlamakta ve bu sayede sayfa düzenleme sürelerini önemli ölçüde düşürmektedir.
CAT araçlarının kullanımıyla şunları gerçekleştirmek mümkündür:
- terminoloji ve biçim yönünden daha yüksek standartların sağlanması
- çeviri hızının artması
- özel çok dilli terim sözlüklerinin oluşturulması
- büyük çeviri projelerinin yönetiminin daha etkin yapılması
- biçimlendirilmiş belgelerin değişik dillerde üretiminin kolaylaştırılması.

Kendi dillerine çeviri yapan deneyimli tüm serbest çevirmenler Happy’nin profesyonellerden oluşan ekibine katılabilirler. Eğer ilgileniyorsanız, lütfen bize özgeçmişinizi gönderiniz:
contact@happytranslations.com